dr Andrzej Kaczorowski - psycholog, hipnoterapeuta Indywidualne seanse hipnozy terapeutycznej.

LECZENIE chorób psychosomatycznych, zaburzeń psychoseksualnych, nerwic, lęków, depresji, emocji i bezsenności itp.
WZMACNIANIE procesów leczenia i uzdrawiania mobilizując własne siły obronne organizmu
UWALNIANIE z nałogów: alkoholowego, nikotynowego, narkotykowego, komputeromanii i innych
REGULACJA zaburzeń odżywiania, likwidacja nadwagi, otyłości, bulimii, anoreksji wraz z usuwaniem przyczyn
WZMACNIANIE pamięci, koncentracji, procesów efektywnego uczenia się, zmniejszenie tremy przedegzaminacyjnej i przed publicznym wystąpieniem - poczucie swojej pewności i wartości.

GABINET PSYCHOLOGICZNO-TERAPEUTYCZNY
Wrocław, ul. Gostyńska 13 tel. 71/343 07 97

Dr Andrzej Kaczorowski prowadzi praktykę psychologiczną w Anglii
INTERNATIONAL CENTRE OF PSYCHOLOGICAL HYPNOSIS & HYPNOTERAPY „HYPNOS”
Prowadzi kursy hipnozy terapeutycznej, swoją metodę „Imagoterapii” dokształcające.
Organizuje kursy i warsztaty doskonalenia i samokontroli umysłu metodą „DUMA”
Wykonuje indywidualne seanse hipnozy terapeutycznej oraz zbiorowe uzdrawiania.

Kontakt: tel PL : 601 99 70 17 www.kaczorowski.info.pl tel. w Anglii +44 077 439 747 07

czwartek, 1 czerwca 2017


NA CZYM POLEGA RZUCANIE PALENIA POPRZEZ HIPNOZĘ? WYWIAD Z NAJPOPULARNIEJSZYM POLSKIM HIPNOTERAPEUTĄ.
written by Redakcja Maj 24, 2016


Jak wiecie, na rynku istnieje kilka popularnych  metod walki z nałogiem nikotynowym. Kiedy człowiek czuje się zbyt słaby, aby sam uporać się z tym problem, gdy tzw. silna wola nie wystarcza, zaczynają się poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Nie jest żadną tajemnicą, iż rzucanie palenia zaczyna się w głowie od zmiany naszych przekonań i nawyków i  dlatego uważam, że to właśnie praca nad własnym umysłem stanowi klucz do sukcesu. Jak już wspominałam, nie pomogą żadne metody wspomagające typu tabletki, gumy, biorezonans, akupunktura i inne jeśli nie przepracujemy w naszej głowie pewnych kwestii dotyczących palenia, które nas blokują. Właśnie z tej przyczyny zainteresowałam się hipnozą,  albowiem jak twierdzą jej praktycy polega ona na pracy z podświadomością, usuwaniu ,,złego programu palacza” i wgrywaniem nowego, który umożliwi rozpoczęcie życie bez nałogu.  Skontaktowałam się z dr Andrzejem Kaczorowskim, psychologiem i najpopularniejszym polskim hipnoterapeutą, aby zadać mu kilka pytań dotyczących tej fascynującej metody. Wielu ma wątpliwości jeśli chodzi o  skuteczność hipnozy w kwestii rzucania palenia, jednak jest też spora część osób, która twierdzi, iż to właśnie hipnoterapia pomogła im pokonać to uzależnienie. Jak jest więc w rzeczywistości? Postanowiłam przyjrzeć się tej kwestii bliżej, dowiedzieć na czym polega seans hipnotyczny , czy jest bezpieczny no i oczywiście skuteczny.

Magda: Panie Doktorze, czy zgłaszają się do pana osoby, które chcą zerwać z nałogiem za pośrednictwem hipnozy? Dużo takich seansów Pan odbywa? Czy w ostatnich latach zauważył Pan wzrost, czy też spadek zainteresowania tą metodą w przypadku rzucania palenia?
Andrzej Kaczorowski: W ostatnim czasie coraz więcej osób zgłasza się z problemem nałogu tytoniowego. Od 3 lat są to bardzo częste wizyty. Trafiają do mnie pacjenci z Polski, jak również z Londynu, gdzie także prowadzę hipnoterapię.  Są to osoby w różnym wieku, statystycznie największa grupę stanowią osoby po 40 roku życia, zarówno kobiety jak i mężczyźni.
Magda: To pokazuje, jak poważny problem stanowi uzależnienie od nikotyny. Ludzie nie potrafią pomóc sobie sami i dlatego decydują się na alternatywne rozwiązania, w tym wypadku hipnozę. Proszę wytłumaczyć, na czym polega seans hipnotyczny? Co dzieje się w umyśle osoby hipnotyzowanej?
Andrzej Kaczorowski: Wszystkie nałogi są utrwalone w podświadomości jako nawyk. To, co często powtarzamy staje się nawykiem, od którego uzależniamy się. Osoby bardziej emocjonalne, nerwowe, nadpobudliwe szybciej wpadają w nałogi, ponieważ to emocje, nerwy, stres podtrzymują je. Poprzez nałogi uwalniają się nasze emocje, a nerwy uspokajają się. Są one katalizatorem dla naszej psychiki, sposobem na  resetowanie naszych emocji. Osoba poddana seansowi Imagoterapii (moja autorska metoda terapii) znajduje się na dwóch poziomach umysłu świadomego i nieświadomego. Wracamy wówczas do przeszłości, w przypadku terapii rzucania palenia pacjent widzi jak zapala papierosa, czuje jego smak i zapach oraz  potrzebę palenia. Hipnoza to naturalny stan pomiędzy jawą a snem, podczas którego pacjent zbliżony jest najpierw do stanu alfa, a potem do theta, w którym to rozluźnia się i skupia  na jednej czynności. Pacjent w tym stanie jest gotowy na przyjmowanie sugestii i poleceń. Wprowadzeni w hipnozę pacjenci mogą reagować na sugestie co do ciężaru ciała, pływania, odczuwania ciepła i zimna. Mogą także mieć zaburzoną ocenę upływającego czasu. Często po seansie pytam pacjenta ile czasu był w stanie hipnozy i pada odpowiedź : „10-15 min”, podczas gdy seans trwa 1-1,5 godziny. W trakcie pierwszego seansu włączam afirmacje wzmacniające ego, dobierane do konkretnych problemów pacjenta. Podczas sesji rozwiązujemy problemy zdrowotne, życiowe i wynikające z traumatycznych przeżyć i zachowań.
Magda: Przekonuje mnie fakt, że hipnoterapia to praca z podświadomością. Przecież, aby pokonać nałóg, trzeba zmienić swoje przekonania i nawyki dotyczące palenia na poziomie podświadomym.  No dobrze, a jak wygląda taki seans w przypadku terapii uzależnienia od nikotyny? Jaki przekaz kieruje Pan do pacjenta? Czy taka terapia wygląda zawsze tak samo?
Andrzej Kaczorowski: Każdy pacjent, klient jest inny, ale skutki są te same, czyli potrzeba uwolnienia i uspokojenia emocji. Staram się w każdym seansie stosować regresję wieku i wracać wspomnieniami do pierwszego zapalonego papierosa  Robię to po to by wywołać w czasie hipnoterapii, na linii czasu i przestrzeni, wstręt i niechęć do pierwszego śmierdzącego, cuchnącego dymu papierosowego i tytoniu. W tym czasie koduje klienta podając sugestie na niepalenie papierosów i życie ekologiczne, czyste.
Magda: Kodowanie…. Brzmi tajemniczo i niektórych może przerażać, choć w rzeczywistości nasz umysł jest kodowany od urodzenia, czego często nie jesteśmy świadomi.  Słyszałam o tym, że nie każdego da się zahipnotyzować. Czy to prawda? Od czego to zależy? Czy zdarza się, że pacjent nie wchodzi w trans i trzeba zakończyć seans?
Andrzej Kaczorowski:W mojej karierze hipnoterapeuty nie miałem przypadku, żeby należało przerwać seans. Stan transu w hipnoterapii jest stanem pomiędzy jawą a snem, w którym pacjent-klient jest odprężony, rozluźniony, a przy zamkniętych oczach pobudzamy wyobraźnię. W trakcie seansu hipnoterapeuta podaje sugestie, w których przywołuje obraz pięknego, czystego miejsca na łonie natury – plaży, wody, lasu, łąki czy parku. W czasie wizualizacji takiego miejsca sugerujemy, żeby pacjent oddychał czystym powietrzem, bez dymu, bez nikotyny, ciężkich związków metalu itd. Po tym podstawiam pod nos pacjenta zapalony papieros i przypominam ten pierwszy, zapalony w jego życiu.  Dalej koduje pacjenta, na to, że od dzisiaj jest już człowiekiem czystym, bez dymu, nikotyny i  papierosów. Pacjent widzi w wyobraźni, że nie pali już papierosów i zaczyna zaliczać się do grona ludzi niepalących. W czasie seansu takie osoby nie tracą świadomości, ani też nie śpią snem fizjologicznym. Nie jest to narkoza, ani też utrata świadomości. Hipnoterapia na bazie Imagoterapii nie jest hipnozą estradową, zabawową, jest to terapia wymagająca głębokiej koncentracji na swojej wyobraźni.
Magda: Wielu potencjalnych zainteresowanych może uspokoić fakt, że  nie tracą świadomości, gdyż mam wrażenie, że właśnie tej kwestii obawiamy się , kiedy słyszymy słowo „hipnoza”. Jaka jest skuteczność hipnoterapii, jako metody pomagającej zerwać z nałogiem? Jaki procent pacjentów przestaje palić? Czy w grę wchodzi tutaj tylko terapią indywidualna? Grupowa hipnoza miałaby sens?
Andrzej Kaczorowski: Przy nałogach stosuję hipnoterapię indywidualną w gabinecie bezpośrednio z osobą poddaną terapii. Seanse zbiorowe nie są w tym przypadku skuteczne, ponieważ nie można  w nich oddziaływać na wszystkich. Seanse indywidualne przynoszą efekty w 95%. Po seansach zaopatrujemy pacjenta w nagranie autohipnozy na uwolnienie od nałogu, którą należy słuchać przy zasypianiu. Bywają osoby przeżywające stres, które w jakimś czasie po hipnoterapii mogą wrócić do nałogu jako lekarstwa na swoje emocje.
Magda: Czy muszą być spełnione jakieś warunki, aby hipnoza zadziałała w przypadku zerwania z nałogiem? Czy osoba, który nie chce zerwać z nałogiem, a zostanie poddana hipnozie przestanie palić?
Andrzej Kaczorowski: Jak w każdej terapii, leczeniu musi być wola, zgoda a nawet determinacja pacjenta do zerwania z nałogiem i wyzdrowieniem. Do mnie zgłaszają się osoby, które chcą i pragną zerwać  z nałogiem i poddają się hipnoterapii. Najczęściej są to osoby zdeterminowane chorobą, uciążliwością i problemem dla rodziny.
Magda: Ile standardowo potrzebnych jest seansów hipnotycznych do zerwania z nałogiem? Czy jeśli po pierwszym seansie nie ma efektu, to warto kontynuować terapię, czy może uznaje się już wtedy, że hipnoza nie przyniesie rezultatu w przypadku tej osoby?
Andrzej Kaczorowski: Zawsze informujemy pacjenta, że powinno odbyć się 3 seanse: pierwszy z regresją wieku, drugi terapeutyczny i trzeci poprawkowy z progresją wieku. Osoby znerwicowane, depresyjne, emocjonalne trudniej wchodzą w trans, ale to nie znaczy że hipnoterapia może się nie udać. Zawsze każdy seans jest postępem terapeutycznym. Po każdym spotkaniu jest efekt, z tym, że po pierwszym można jeszcze nie uzyskać pełnego efektu terapeutycznego i właśnie wtedy wykonujemy drugi i trzeci seans . Nie miałem jeszcze sytuacji, żeby efekt był niezadowalający. Chyba, że osoba poddana hipnoterapii, już po pierwszym seansie zrezygnuje uznając, że papierosy są dla niej ważniejsze od jedzenia i innych przyjemności. Bywa również tak, że osoby porzucające nałóg mogą mieć przejściowo zwiększony apetyt, wówczas koduję na jego zmniejszenie.
Magda: O! To dobra wiadomość, że pomoże Pan dodatkowo uprać się z nadmiernym apetytem. Często nie chcemy  zerwać z nałogiem w obawie, przed przybraniem na wadze. Jeśli jednak podczas hipnoterapii rozwiążemy również ten problem, to wszystko wydaje się optymistyczne. Panie Doktorze, a kiedy możemy spodziewać się efektów? Czy pacjent powinien od razu po seansie przestać odczuwać potrzebę palenia? A może to stopniowy proces?
Andrzej Kaczorowski: Są osoby, które już po pierwszym seansie, jeszcze w gabinecie zaczynają odczuwać wstręt do papierosów. Czują prawdziwy smród tytoniu i dymu, a na widok podstawionego papierosa mają efekt wymiotny. Inni twierdzą, że efekt pojawiał się po powrocie do domu. Zaznaczam, że przez pierwsze trzy dni pozostają jeszcze myśli o papierosach i odruch palenia, dlatego w tym czasie zalecam, żeby utrzymać silną wolę. Należy usunąć z widoku,  czy też naszych kieszeni papierosy, by nie prowokować do palenia i przypominania sobie o nich. Wg fizyki kwantowej nowy program wgrywa się w naszą podświadomość i pole informacyjne człowieka  w okresie 21 dni. Jest to komórkowy zapis, który dokonuje się przez ten czas w zmianie programu na nowy. Potrzeba rzucenia palenia ma być w nas  w chwili poddania się hipnoterapii, a ja wzmacniam silną wolę w tym zakresie tak, aby to uczucie zostało spotęgowane i wzmocnione. Osoba, która zakończyła seans ma odczuwać wstręt do nikotyny, jednak nie należy poddawać się pokusom i prowokacjom osób palących. Należy unikać miejsc w których możemy spotkać takie osoby.
Magda: Jaki jest koszt takiej terapii?
Andrzej Kaczorowski: Hipnoterapia w zakresie uwolnienia od nikotyny jest ustalana wg. uciążliwości problemu. Koszt seansu to ok. 300 zł.
Magda:  Zakładając więc, że trzeba odbyć 3 seanse to całkowity koszt uwolnienia  od nałogu to około 900 zł.  To nie wysoka cena za wolność. Oczywiście pod warunkiem, że hipnoterapia przyniesie spodziewany rezultat. Czy jest coś, co możemy zrobić po wyjściu z gabinetu, aby podtrzymać stan po hipnozie? Można jeszcze jakoś pracować nad wzmocnieniem tego stanu?
Andrzej Kaczorowski: Po seansie osoba otrzymuje do odsłuchania w domu zestaw 21 nagrań autohipnozy i w ten sposób utrwalają się w niej afirmacje podane w czasie seansu. W tym momencie uzyskujemy rozluźnienie i spokój wewnętrzny, a sugestie nagrane na dysku autohipnozy umacniają afirmacje w tym zakresie. Wówczas sukces jest zapewniony.
Magda: Czyli, po zakończeniu hipnoterapii w gabinecie, dalej pracujemy ze swoją podświadomością w domu, tak aby wzmocnić rezultat. To jak dla mnie dobra wiadomość, gdyż tego typu ćwiczenia domowe zwiększają szanse na pokonanie nałogu. Im dłużej trenujemy nasz umysł, tym efekt będzie lepszy. Dziękuję bardzo Panie doktorze za udzielony wywiad i rozwianie wątpliwości dotyczących hipnoterapii.
Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania do Pana doktora, może skierować je osobiście pod email kaczorowski.info@gmail.com .Odwiedzając stronę internetową www.hipnosis.pl. będziecie mieli okazję zapoznać się szerzej z ofertą gabinetu.
****
Do tej pory nie bardzo wiedziałam jak odnieść się do hipnozy, jako metody rzucania palenia. Intrygował mnie fakt, że wielu osobom udało się zerwać z nałogiem w ten sposób i właśnie, dlatego postanowiłam bliżej zbadać ten temat. Jakie są moje odczucia odnośnie hipnoterapii po rozmowie z doktorem? Z pewnością pozytywne.  Często boimy się czegoś, gdyż tego nie znamy. Teraz mam już świadomość na czym polega hipnoza i co dzieje się z pacjentem, dzięki czemu mam większe poczucie bezpieczeństwa. Jeśli ktoś nie potrafi sam uwolnić się od nałogu nikotynowego i jego kolejne próby kończą się niepowodzeniem, myślę, że warto zastanowić się nad hipnoterapią. Korzystając z usług profesjonalnego i sprawdzonego w tym zakresie specjalisty, otrzymujemy bezpieczną metodą, która może przynieść bardzo dobre rezultaty. Jeśli dodamy do tego własną determinację to sukces murowany. Co przekonuje mnie w niej najbardziej? Przede wszystkim fakt, że  problem rozwiązywany jest u źródła czyli w naszej głowie. Podstawą hipnoterapii rzucania palenia jest uwolnienie pacjenta z jego przekonań i nawyków, które każą mu trwać w nałogu. I to jest dla mnie najistotniejsze, albowiem zawsze powtarzam, że wszystko zaczyna się w głowie i tam też się kończy.
link do artykułu : http://www.wypalarnia.com.pl/na-czym-polega-rzucanie-palenia-poprzez-hipnoze-wywiad-z-najpopularniejszym-polskim-hipnoterapeuta/ 

1 komentarz:

  1. Rzucanie palenia jest dobre jeśli chociaż chcemy to zrobić. W moim przypadku skuteczną metodą okazała się https://allencarr.pl gdyż po jej zastosowaniu nie palę już kilka dobrych lat no i wcale nie zamierzam wracać do tego nałogu. Uwierzcie mi że niepalenie jest fajne i nasz organizm bardzo szybko potrafi się oczyścić z tych wszystkich toksyn.

    OdpowiedzUsuń